Interaktywny Spacer dla Browar Zamkowy Cieszyn

Są takie miejsca, które łączą w sobie smak, wyjątkową historię i wierność tradycji. Do takiego obiektu już wkrótce będziemy mieć przyjemność was zaprosić – to Browar Zamkowy Cieszyn, gdzie podczas realizowanego przez ACTIV-FOTO Interaktywnego Spaceru odkryjemy kilka piwnych sekretów.

Coś więcej niż browar

Piwna historia w Cieszynie sięga niemal… XV wieku. Dokładnie tak! Prawdziwego chmielowego rozpędu nabrała jednak w pierwszej połowie XIX wieku, kiedy to arcyksiążę Karol Ludwik Habsburg postanowił przebudować swoją cieszyńską rezydencję. Oprócz, klasycystycznego pałacu wraz z oranżerią i parkiem w stylu angielskim, powstał wówczas także browar. Wyroby szybko stały się popularne i już w 1856 roku otwarto kolejny browar, tym razem w Żywcu.

Jak smakuje piwny Cieszyn? Gama piw jest niezwykle szeroka – dzięki czemu każdy z amatorów złotego trunku znajdzie coś dla siebie. Pośród propozycji przewijają się więc zarówno klasyczne lagery, jak i piwa pszeniczne czy tradycyjne, belgijskie witbery.

Browar Zamkowy Cieszyn to miejsce wyjątkowe nie tylko z powodu swoich wyrobów. Drugim niezmiernie ważnym elementem jest tu bowiem historia i wierność tradycji, co przejawia się na wiele sposobów. Niemożliwe? Nie do końca. Wyobraź sobie, że w Cieszynie poszczególne procesy ciągle odbywają się w komorach wydrążonych w górze zamkowej, a piwo fermentuje w otwartych kadziach.

Interaktywny spacer po cieszyńsku

Liczne zakamarki browaru będzie można za niedługo odwiedzić – i to bez wychodzenia z domu. Będący właśnie w przygotowaniu przez ACTIV -FOTO Interaktywny Spacer pozwoli nam zarówno na bliższe przyjrzenie się historycznym wnętrzom, jak i poszerzenie swojej wiedzy z zakresu ciekawostek na temat piwowarstwa. Jak to możliwe? Istotą interaktywnego spaceru jest możliwość dodawania zdjęć, filmików czy muzyki w wybranych przez nas miejscach. Całość jest więc spójna wizualnie (jednakowe ikony, pod którymi „ukryte” są poszczególne dodatki) i przedstawia historię obiektu w niecodzienny sposób.

Najnowsze wpisy

Majówka 2022 – sprawdź kiedy pracujemy

Przed nami długi weekend ...

Czytaj więcej
Co nowego w ACTIV-FOTO?

Dziesiątki realizacji, nowe ...

Czytaj więcej